Co warto kupić tacie na święta?

Jak wiadomo, zdecydowana większość osób chciałaby kupić na święta swojemu tacie prezent, który będzie jedyny w swoim rodzaju. Jeżeli mężczyzna jest fanem suspensu, rekomendowane jest postawienie na bestseller w tym gatunku literackim. Doskonałymi przykładami mogą być Córka Króla Moczarów oraz Okrutna siostra. Można mieć wtedy całkowitą pewność, że prezent dla taty na święta będzie trafiony. Jaki prezent dla taty na święta będzie najlepszy? 

“Córka Króla Moczarów”

Warto wiedzieć, że główną bohaterką omawianej książki jest Helena Pelletier wiodąca pozór praktycznie idealne życie. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że wspomniana kobieta ma za sobą traumatyczną przeszłość. Należy mieć świadomość, że gdy jeszcze była mała to mieszkała z matką oraz ojcem na trzęsawiskach na Górnym Półwyspie. Dziewczyna w pewnym momencie swojego życia uświadomiła sobie, że to co do tej pory uważała za sielskie życie jest ułudą. W rzeczywistości bohaterka razem ze swoją matką wbrew ich woli były przetrzymywane na odludziu. Godny uwagi jest fakt, że Helenie udało się uciec spod ojcowskiego terroru. W ten sposób mężczyzna trafił później do więzienia. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę że piętnaście lat później jej tata uciekł z najpilniej strzeżonego miejsca. Helena ma świadomość, że mężczyzna potrafi być bardzo niebezpieczny, a także będzie zainteresowany znalezieniem osób, przez które trafił do więzienia. 

“Okrutna siostra”

Jest to kolejna świetna pozycja autorstwa Karen Dionne. Rechel już od jedenastu lat znajduje się w szpitalu psychiatrycznym. Warto wiedzieć, że jej życie praktycznie zatrzymało się w momencie śmierci rodziców, do której niestety przyłożyła rękę. Należy zaznaczyć, że wszystko zaczęło się od wystrzału z karabinu, którym kobieta wycelowała w swoją matkę. Następnie ojciec popełnił samobójstwo. Jest to jedyny moment, jaki główna bohaterka pamięta z tego nieszczęsnego zdarzenia. Kobieta nie może sobie wybaczyć, że doszło do tego feralnego wypadku. Następnie na światło dzienne zaczęły wychodzić zupełnie nowe fakty. Rachel doszła do wniosku, że ona nie musi wcale stać za śmiercią swoich rodziców.